Description
Paracetamol Synoptis 20 tabletek.Skład Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.Pozostałe składniki to: powidon K30, skrobia kukurydziana żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), kwas stearynowy (typ 50).WskazaniaParacetamol Synoptis jest wskazany w:objawach grypopodobnych,gorączce (trwającej krócej niż 3 dni),ciężkich reakcjach po podaniu szczepionki (reakcje hiperergiczne),łagodnych i umiarkowanych bólach głowy,łagodnych do umiarkowanych migrenach u pacjentów ze zdiagnozowaną migreną,łagodnych do umiarkowanych bólach zębów,łagodnych do umiarkowanych bólach uszu,łagodnych do umiarkowanych bólach miesiączkowych,łagodnych do umiarkowanych bólach pourazowych, mięśni i stawów.Działanie Paracetamol Synoptis zawiera jako substancję czynną paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych zwanych analgetykami. Lek Paracetamol Synoptis jest stosowany do łagodzenia bólu o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu oraz obniżania gorączki.DawkowaniePrzeciwwskazania jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby,jeśli pacjent ma mniej niż 12 lat, jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające paracetamol.Działania niepożądaneCzęsto (występują u mniej niż 1 na 10 pacjentów):lekka senność,nudności,wymioty.Niezbyt często (wystepują u mniej niż 1 na 100 pacjentów):zawroty głowy,senność,nerwowość,uczucie pieczenia w gardle,biegunka,ból brzucha (w tym skurcze i pieczenie),zaparcia,bóle głowy,zwiększona potliwość,nadmierne obniżenie temperatury ciała.Rzadko (wystepują u mniej niż 1 na 1 000 pacjentów):zwiększona aktywność niektórych enzymów wątrobowych (transaminaz),zaczerwienienie skóry.Bardzo rzadko (wystepują u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów):zaburzenie tworzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek, zmniejszenie liczby wszystkich elementów morfotycznych krwi),trudności w oddychaniu (astma) u wrażliwych pacjentów,reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna i pokrzywka).Zgłaszano bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych. Ostrzeżenia i środki ostrożnościPrzed rozpoczęcpiem przyjmowania leku Paracetamol Synoptis należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w następujących przypadkach:jeśli pacjent ma choroby nerek;jeśli pacjent ma choroby wątroby (np. choroba zwana zapaleniem wątroby lub stan zapalny spowodowanym długotrwałymspożywaniem alkoholu);jeśli pacjent ma rzadką i dziedziczną chorobę metaboliczną zwaną zespołem Gilberta (lub chorobą Meulengrachta), której objawami są zażółcenie skóry i (lub) oczu;jeśli pacjent stosuje jednocześnie leki, które wpływają na czynność wątroby;jeśli pacjent ma dziedziczną chorobę zwaną niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;jeśli u pacjenta występuje niedokrwistość hemolityczna;jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa;jeśli pacjent jest odwodniony i przewlekle niedożywiony.Stosowanie z jedzeniem i piciemW trakcie przyjmowania leku Paracetamol Synoptis nie należy spożywać alkoholu. Alkohol może powodować zwiększenie toksycznego działania paracetamolu na watrobę.Ciąża i karmienie piersią Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.Ciąża: Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Paracetamol Synoptis w czasie ciąży należy najpierw porozmawiać z lekarzem, który o tym zdecyduje w oparciu o ocenę możliwych zagrożeń w porównaniu do korzyści. W czasie ciąży nie można stosować leku Paracetamol Synoptis w dużych dawkach przez długi czas lub w połączeniu z innymi lekami.Karmienie piersią: Paracetamol przenika do mleka matki. Jak dotąd nie dowiedziono występowania negatywnych skutków u niemowląt, dlatego zazwyczaj nie jest konieczne przerwanie leczenia lekiem Paracetamol Synoptis.Producent SYNOPTIS PHARMA SP. Z O.O.
Przeciwbólowe
lek przeciwalergiczny bez recepty, elektrolity dla 2 latka, kropelki na zabkowanie, nowotwór płuc rak płuc zdjęcia, nadmierna potliwość u dzieci, lek na wyciszenie, l askorbinian sodu, inventum 4 szt, e 451, klopiksol, objawy uczulenia na laktozę, hydro tac
yyyyy