• 25 maja 2022

Zabieg metodą Topoguided - ceny w Krakowie?

 
Stożek rogówki to degeneracyjna, postępująca choroba rogówki oka o charakterze niezapalnym. Schorzenie to może dawać wiele nieprzyjemnych i groźnych dla naszego zdrowia objawów. Zazwyczaj stożek rogówki zaczyna rozwijać się w okresie dorastania i do zatrzymania zmian dochodzi dopiero po kilku lub kilkunastu latach. Zabieg Topoguided jest jedną z najczęściej stosowanych metod stosowanych w leczeniu stożka rogówki. 
 

Metoda topoguided - co to jest i na czym to polega? 

Zabieg topoguided polega na modelowaniu rogówki w celu zlikwidowania stożka rogówki. Metoda ta ma na celu nadanie rogówce nieco bardziej regularnego kształtu - wpływa to także na poprawę widzenia i zminimalizowanie astygmatyzmu. Zabieg ten wykonuje się za pomocą lasera. Odpowiedni kształt rogówki ma kluczowe znaczenie dla naszego widzenia. Objawów stożka rogówki nie należy lekceważyć. Nieleczona choroba może doprowadzić do konieczności przeprowadzenia zabiegu przeszczepu rogówki.
 
O kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz na podstawie badań diagnostycznych. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby oraz indywidualnych preferencji pacjenta. Zabieg ten jest bezpieczny i bezbolesny dla pacjenta.
 

Zabieg metodą topoguided - dla kogo? 

Zabieg metodą topoguided stosowany przede wszystkim w średniozaawansowanym stadium choroby. W początkowej fazie choroby zwykle wystarczy zastosowanie metody Cross Linking polegającej na nasączeniu rogówki ryboflawiną i naświetlaniu jej promieniowaniem ultrafioletowym. Zabieg ten ma na celu wzmocnienie rogówki poprzez budowę nowych włókien kolagenowych. Dzięki wykorzystaniu tej techniki rogówka staje się bardziej odporna na odkształcenia. Oczywiście, obie wspomniane metody można łączyć w celu uzyskaniu jak najlepszego efektu.
 
W leczeniu stożka rogówki najważniejsza jest wczesna diagnostyka. Im szybciej choroba jest wykryta, tym łatwiej możemy wprowadzić odpowiednie leczenie, które ma na celu skuteczne zatrzymanie rozwoju schorzenia. Do najczęstszych objawów stożka rogówki zaliczamy nadwrażliwość na światło, swędzenie oczu, rozmywanie obrazu, a także pogorszone widzenie nocne. Pacjenci zwracają także uwagę na występujący efekt "halo" wokół źródeł światła. 
 

Zabieg metodą topoguided - jakie są ceny w Krakowie? 

Nim zdecydujemy się na leczenie stożka rogówki, powinniśmy przejść szereg badań kwalifikujących, które pomogą dobrać dla nas najlepszą metodę. W renomowanych klinikach takie usługi wykonywane są formie pakietów. Za topografię rogówki, badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego, OCT plamek i tarcz nll czy gęstość komórek śródbłonka nie powinniśmy zapłacić więcej niż 300-400 zł. Sam zabieg Topoguided jest nieco droższy - ceny kształtują się w okolicach 3500 zł za oko. Jeśli po operacji podejmiemy decyzję o wykonaniu metody Cross Linking w celu wzmocnienia rogówki oka, wówczas musimy dopłacić dodatkowo 1500 zł. Sposób leczenia najlepiej skonsultować z lekarzem specjalistą, gdyż każdy przypadek powinien być traktowany indywidualnie. 

 

Share :

Może Cię zainteresować