• 25 maja 2022

Korekta stożka rogówki – ile kosztuje?

Stożek rogówki jest chorobą, która ma charakter postępujący. Nieleczona może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, przede wszystkim gwałtownego pogarszania się wzroku. Dlatego jeżeli zauważyliśmy u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, warto jak najszybciej wybrać się do lekarza okulisty.

Diagnoza stożka rogówki

Diagnoza stożka rogówki polega w pierwszej kolejności na omówieniu z okulistą występujących objawów. Należy poinformować lekarza przede wszystkim o swędzeniu i zaczerwienieniu oczu, zamgleniu i rozmazaniu obrazu, nadwrażliwości na światło oraz problemów z widzeniem nocnym. Nie u wszystkich pacjentów objawy będą tożsame, ich charakter jest bowiem w dużej części subiektywny. Następnie pacjent poddawany jest serii badań, mających na celu wykrycie ewentualnego stożka rogówki oraz ustalenie stopnia zaawansowania choroby. Badania diagnostyczne w kierunku stożka rogówki w Vidium Medica to koszt 290 zł.

Metody leczenia stożka rogówki

W leczeniu stożka rogówki stosuje się kilka podstawowych metod. Po pierwsze, jeżeli u pacjenta występują wyłącznie objawy związane z astygmatyzmem, można wówczas użyć okularów korekcyjnych lub miękkich soczewek kontaktowych. W bardziej zaawansowanych przypadkach stożka rogówki można zastosować twarde, gazoprzepuszczalne soczewki kontaktowe. Jeśli stożek rogówki jest wyjątkowo nieregularny, można użyć również soczewek twardówkowych. Niestety, zastosowanie korekcji okularowej lub soczewkowej nie jest w stanie zatrzymać pogłębiania się choroby, lecz może jedynie złagodzić jej objawy. Dlatego alternatywą może być przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Innowacyjnymi, w pełni bezbolesnymi zabiegami stosowanymi w leczeniu stożka rogówki są Cross Linking, pierścienie Intacs oraz zabieg Topoquided. Takie zabiegi przeprowadzane są w najlepszych ośrodkach okulistycznych przy użyciu nowoczesnego sprzętu medycznego.

Więcej na temat korekty stożka rogówki dowiesz się pod adresem  https://vidiummedica.pl/korekta-stozka-rogowki/

 

Ile kosztuje korekta stożka rogówki?

Zabieg chirurgicznej korekcji stożka rogówki może całkowicie zatrzymać progresję choroby. Zabieg Cross Linking może być wykonywany u wszystkich pacjentów niezależnie od wieku. To jedna z najskuteczniejszych metod eliminowania objawów stożka rogówki oraz ratowania wzroku pacjentom z tym rzadkim schorzeniem. Bezbolesny zabieg Cross Linking w Vidium Medica kosztuje 2500 zł. Wszczepienie pierścieni Intacs to koszt 5900 zł. Natomiast zabieg Topoguided kosztuje 3500 zł. W przypadkach, gdy zdecydujemy się na zastosowanie korekcji soczewkami kontaktowymi, za soczewki hybrydowe zapłacimy 1100 zł, natomiast ceny soczewek miniskeralnych zaczynają się już od 1200 zł.

Share :

Może Cię zainteresować